Spływy kajakowe opolskie
spływy kajakowe opolskie kajaki wypożyczalnia kajaków

Pływając po rzekach Śląska Opolskiego, odkrywamy nasz region na nowo. Poznaliśmy jego  walory turystyczno-krajoznawcze, których niejednokrotnie mogliby nam pozazdrościć mieszkańcy innych części Polski. Znajduje się tu wiele ciekawych i malowniczych szlaków kajakowych, a ich pokonywanie może być prawdziwą frajdą. W swojej ofercie mamy spływ kajakowy opolskie – trasy o różnym stopniu trudności, tak aby każdy zainteresowany rekreacyjnym kajakarstwem mógł znaleźć coś dla siebie. Są to zarówno szlaki kajakowe, które można pokonać w kilkadziesiąt minut, jak i takie, które zabierają cały dzień lub kilka dni.

Gdzie na kajaki opolskie? Zapraszamy Państwa na spływy kajakowe na Opolszczyźnie. Opolskie rzeki to bardzo ciekawe szlaki kajakowe. Do najciekawszych należą:

 • Rzeka Mała Panew od Lublińca przez Krupski Młyn, Kielczę, Zawadzkie do Turawy.
 • Rzeka Kłodnica od Rudzińca przez Ujazd do Kędzierzyna.
 • Rzeka Odra od Raciborza przez Krzyżanowice, Kędzierzyn Koźle, Krapkowice, Opole do Wrocławia.
 • Kanał Gliwicki Od Portu w Gliwicach przez Rudziniec, Ujazd do Kędzierzyna Koźla.
 • Rzeka Osobłoga od Głogówka do Krapkowic.
 • Rzeka Stobrawa w Okolicach Kluczborka.

Z innych rzek należy wymienić również Budkowiczankę, Prosnę, Strumień Wołczyński czy Bierawę.

Kajaki opolskie

Opolskie kajaki pozwalają poznawać rzeki, które stanowią część wspaniałej przyrody opolskiej. Kajakami przepływamy przez Parki Krajobrazowe czy obszary Natura 2000.

Infrastruktura większości szklaków kajakowych Opolszczyzny jest bardzo bogata. Powstało mnóstwo miejsc biwakowych, stanic kajakowych, miejsc ogniskowych.

Polecamy szczególnie kajaki na Małej Panwi nazwanej opolską Amazonką. Szlaki kajakowe województwa opolskiego stały się jednym z ważniejszych jego produktów i atrakcji turystycznych.

Kajakomania organizuje:

 • spływy kajakowe indywidualne,
 • spływy grupowe,
 • spływy firmowe,
 • spływy integracyjne,
 • spływy koleżeńskie,
 • spływy kawalerskie,
 • spływy panieńskie,
 • spływy dla singli.

Trasę spływu kajakowego dopasowujemy każdorazowo do możliwości uczestników. Proponujemy opiekę instruktora kajakowego i ratownika WOPR. Mamy spływy jednodniowe, eventy kilkudniowe – na 3 dni, weekendowe, tygodniowe rajdy, zloty i inne wydarzenia grupowe.

Wypożyczalnia kajaków opolskie

Oprócz spływu kajakowego proponujemy szereg imprez towarzyszących. Pieczenie kiełbasek przy ognisku, catering, strzelanie z łuków, strzelanie z wiatrówek. gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, wypożyczenie sprzętu turystycznego,  spływ kajakiem opolskie oraz nocleg na polu biwakowym.

Zaufało nam tysiące kajakarzy i amatorów aktywnego wypoczynku. Jesteśmy firmą organizującą spływy kajakowe woj. opolskie z pasją. Od wielu lat organizujemy spływy kajakowe na Śląsku Opolskim i inne imprezy kajakowe aktywne. Prowadzimy wypożyczalnię kajaków opolskie i wynajem sprzętu kajakowego.

Jesteśmy współtwórcami takich przedsięwzięć jak: śląskie kajaki, opolskie kajaki, śląskie kajakowanie, kajaki na Śląsku – w tym również kajaki województwo opolskie. Kojarzą się one bardzo pozytywnie i nakreśliły kierunek aktywnego  wypoczynku.

Pływanie kajakiem opolskie może dostarczać niesamowitej frajdy. Wynika ona z kontaktu z wodą, słońcem, przyrodą. Po drugie stanowi ono doskonałą okazję do poznawania ciekawych ludzi, a także sprawdzenia samego siebie w trudnych sytuacjach, pokonywania własnych słabości, poznania miejsc, których bez kajaka nigdy nie zobaczylibyśmy. Oczywiście na tym się nie kończy spływ kajakami opolskie.

Spływy opolskie

Przeżycia związane ze spływem na rzekach Opolszczyny, kontakt z żywą przyrodą i wodą doprowadzają do komfortu psychicznego, powodują, że organizm odpoczywa i zbiera zasoby nowej energii. Kto raz spróbuje spływ kajakowy województwo opolskie, przygody z kajakiem, staje się od niego uzależniony.

Wzdłuż szlaków kajakowych zazwyczaj znajdują się szlaki rowerowe. Kajakomania łączy te dwie aktywności i stwarza możliwość doboru trasy rowerowej czy przewozu rowerów i połączenie spływu kajakowego z wycieczką rowerową.

Opolskie kajaki i śląskie kajaki stanowią wspólną część śląskich szlaków kajakowych, które zostały opisane w legendarnym przewodniku Narcyza Bondyra „Szlaki wodne Śląska”.

Zapraszamy na nasze kajaki woj opolskie, spływy kajakowe na Opolszczyźnie i Śląsku Opolskim na rzekach województwa opolskiego! Prosimy o kontakt klientów z następujących miast: Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczbork, Prudnik, Strzelce Opolskie, Krapkowice, Namysłów, Głuchołazy, Głubczyce, Zdzieszowice, Olesno, Ozimek, Grodków, Praszka, Paczków, Zawadzkie, Gogolin, Niemodlin, Kietrz, Wołczyn, Lewin Brzeski, Głogówek i okolice.

Kajakomania, Roman Copik i współpracownicy.

.