Spływy kajakowe Bytom

kajaki-bytom-splywy-kajakowe-wypozyczalnia-kajakow-w-bytomiu-slaskie

Jako organizatorzy spływów kajakowych Bytom na rzekach Górnego Śląska zapraszamy Państwa do miłego spędzenia czasu na łonie natury w kajakach. Z nami spędzisz czas aktywnie w kajaku. Kajakomania oferuje swoim klientom śląskie kajaki Bytom – niezapomniany wypoczynek dla każdego. Z nami nie będziesz się nudzić! Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, wystarczy dobry humor i pozytywna energia. Możemy zorganizować spływ kajakowy Bytom indywidualny lub grupowy, spływ dla singli i rodzin z dziećmi, dla ludzi i czworonogów. Organizujemy spływy kajakowe Bytom na Śląsku – rodzinne, integracyjne, firmowe, branżowe, dla zakładów pracy 1- lub wielodniowe. Dlaczego warto wybrać się z nami na kajaki w Bytomiu? Jest kilka powodów: ciekawa kajakowa przygoda, wypoczynek na świeżym powietrzu, możliwość poznania interesujących ludzi zainteresowanych kajakarstwem, poznanie siebie i swoich możliwości, poprawienie kondycji fizycznej i spalenie kalorii, nabranie pozytywnego spojrzenia na życie i inne.

Myślisz, że Śląsk jest przemysłowy i zanieczyszczony? Że w regionie są tylko zatłoczone miasta, a atrakcyjne przyrodniczo tereny są gdzieś daleko i trzeba tam długo jechać? Nic podobnego! Na Śląsku mamy ciekawe tereny zielone, atrakcyjne krajobrazy i piękne rzeki, które warto przepłynąć. Zachęcamy do odwiedzenia i poznania  uroków śląskich rzek z naszymi kajakami. Przyjedź na kajaki Krupski Młyn.

Kajaki Bytom

Oferujemy turystom atrakcyjne szlaki kajakowe na urozmaiconych odcinkach – od łatwych, przeznaczonych dla początkujących kajakarzy, po trudne i wymagające dla bardziej doświadczonego turysty kajakowego. Bardzo ciekawe śląskie szlaki kajakowe to:

  • Kajaki Mała Panew – spływy kajakowe zwana śląską Amazonką, przepływająca przez obszar Natura 2000 bardzo urokliwa i ciekawa krajobrazowo rzeka, która swobodnie meandrując dopływa do Jeziora Turawskiego a potem aż do Odry. Mała Panew  płynie przez Lubliniec, Krupski Młyn, Zawadzkie, Kolonowskie. Na amatorów kajakarstwa czeka tu wiele atrakcji, które tworzy bogata flora i fauna,  piękne starodrzewia, pełne grzybów lasy, wiele gatunków zwierząt lądowych i wodnych. Można dopasować trasę spływu kajakowego Mała Panew do swoich umiejętności i wybrać na kajaki Bytom trasę łatwiejszą lub bardziej zaawansowaną. Za każdym razem gwarantujemy niezapomniane wrażenia. Rzeka jest czysta, daje więc możliwości kąpieli, miło jest wypoczywać na jej piaszczystych brzegach. Spływ kajakowy Mała Panew najlepiej jest zakończyć ogniskiem i kiełbaską.
  • Kajaki Ruda –  spływy kajakowe Ruda to prawy dopływ Odry, płynie  przez miejscowości: RybnikRudyRuda KozielskaKuźnia RaciborskaTurze. Atrakcją dla kajakarzy na kajakach Ruda jest Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach, zabytek architektury sakralnej, wybudowany w stylu romańsko-gotyckim, który można zwiedzać po dopłynięciu do parku kajakiem. Spływ kajakowy Ruda najlepiej jest zakończyć w Parku Cysterskim.
  • Kajaki na Kanale Gliwickim – spływy Kanałem Gliwickim można popłynąć od portu w Gliwicach aż do Odry, pokonując śluzy w Dzierżnie, Rudzińcu, Sławięcicach, Nowej Wsi. Spływy kajakowe na Kanale Gliwickim można połączyć ze zwiedzaniem atrakcji: Pałac Bellestremów, czyli Zespół Parkowo-Pałacowy w Pławniowicach, zabytkowy kościół w Rudzińcu, ruiny zamkowe w Ujeździe, a przede wszystkim pokonanie w kajaku tak zwanego syfonu, gdzie kanał przepływa nad rzeką Kłodnicą. Wpływając kajakiem do portu w Kędzierzynie-Koźlu możemy przedostać się nad Odrę, pokonując śluzę w Koźlu zwiedzić Stare Koźle.
  • Kajaki na Kłodnicy – spływy Kłodnica to rzeka wielu charakterów, o wielu obliczach. Mieszkańcy Gliwic znają ją jako brudny ściek, nie wiedząc, że Kłodnicą można pływać kajakiem. Warto jednak pamiętać, że wypływając z Katowic Kłodnica niesie ze sobą czyste wody, wzdłuż jej biegu utworzono liczne rezerwaty przyrody. Dopiero w dalszym biegu rzeka jest w większości skanalizowana i przejmuje zanieczyszczenia z okolicznych zakładów przemysłowych. Najciekawszy kajakarsko odcinek do pokonania na Kłodnicy to trasa kajakowa Rudziniec-Ujazd i dalej do Lenartowic i Kędzierzyna Koźla. Koryto rzeki uwiło na tym odcinku przepiękne fragmenty z porastającą trzciną i tatarakiem. Warto to zobaczyć, poczuć i przeżyć – w kajaku na Kłodnicy!

Wypożyczalnia kajaków Bytom

Nasza własna wypożyczalnia kajaków Bytom jest do państwa dyspozycji w sezonie. Prowadzony przez nas wynajem kajaków Gliwice z transportem na start spływu to wielkie udogodnienie dla uczestników spływu. Śląskie kajaki są  rozrywką i atrakcją za nieduże pieniądze. Kajakomania – kajaki Mała Panew, kajaki Krupski Młyn, tu  zawsze znajdziesz umiarkowane ceny wypożyczenia sprzętu wodnego. Płacąc od 30 zł za osobę przeżyjesz niezapomnianą przygodę kajakową i poznasz region Górnego Śląska, jakiego do tej pory nie znałeś. Nie zwlekaj zarezerwuj kajak już dziś. Kajakarzu ahoj!