Przystań kajakowa Ruda Kozielska

Przystań kajakowa Kajakomania Ruda Kozielska

W środku szlaku kajakowego na rzece Ruda w Rudzie Kozielskiej powstała nowa przystań kajakowa Kajakomania Ruda. Przystań kajakowa Kajakomania znajduje się 3 km za miejscowością Rudy Raciborskie przy ulicy Sportowej w Rudzie Kozielskiej (przy mostku na Rudzie).

Współrzędne przystani kajakowej Ruda Kozielska

DMS: 50.20191585324529, 18.415775675121058

Przystań kajakowa Ruda Kozielska oferuje:

W odległości 20 m od rzeki Ruda stoi zadaszona wiata na 20 osób z miejscem ogniskowym. Z wiatki mogą korzystać kajakarze ze spływu kajakowego Kajakomania Ruda. Oferujemy miejsce biwakowe, ognisko, kiełbaski. W odległości 200 m od przystani kajakowej Kajakomania Ruda Kozielska znajduje się sklep spożywczy.

Ruda Kozielska to miejsce zakończenia spływu kajakowego na Rudzie na trasie Rybnik Stodoły – Ruda Kozielska lub Park Cysterski w Rudach – Ruda Kozielska. Najbardziej wytrwali kajakarze rozpoczynają tutaj spływ kajakowy Śląsk Kajakomania do Kuźni Raciborskiej dla zaawansowanych kajakarzy.

Z przystani kajakowej Kajakomania Ruda korzystają głównie kajakarze, ale również rowerzyści i turyści uprawiający turystykę pieszą i nordic walking. Kajakarze tutaj kończą swój spływ kajakowy, rozpalają ognisko i biesiadują nad dziką Rudką. Miłośnicy zbierania grzybów również mogą odpocząć po wiatą przed dalsza wędrówką.

Przystań kajakowa Kajakomania Ruda to również przystanek dla grup rowerowych, które znajdą w okolicy niezliczone kilometry tras rowerowych od Rybnika, Raciborza, Gliwic, Zabrza i innych miejscowości aglomeracji górnośląskiej. Rzeka Ruda została tu oznakowana, oznaczono kilometry i miejsca niebezpieczne.

Kajaki na Śląsku, spływy kajakowe Śląsk, kajaki Rybnik i kajaki Ruda cieszą się coraz większą popularnością. Wielu kajakarzy korzysta ze śląskich rzek, które mają bardzo malownicze i ciekawe trasy kajakowe. Śląskie kajaki Kajakomania to sposób na aktywne spędzanie czasu na łonie cudownej natury. Zapraszamy na niezapomniane spływy kajakowe Ruda, kajaki Rybnik, kajaki Ruda Kajakomania.

Szlak kajakowy Kajakomania Ruda z Rudy Kozielskiej do Kuźni Raciborskiej zwany jest dziką Rudą ze względu na niepowtarzalny kajakowy klimat i brak ingerencji człowieka w rzekę.

Szlak kajakowy Ruda Kajakomania jest polecany wspólnie ze szklakiem kajakowym Mała Panew, kajakami Biała Przemsza i rzeka Warta, kajaki Kanał Gliwicki jako najciekawsze szlaki kajakowe na Śląsku, najlepsze trasy kajakowe Śląsk, kajaki numer jeden na Śląsku, śląskie kajaki.

Trasa nr 1 Stodoły-Park cysterski 7 km
Trasa nr 1 Park Cysterski –Ruda Kozielska 3 km
Trasa nr 3 Ruda kozielska –Kuźnia Raciborska 11 km

Dodaj Swój Komentarz

Twój email nie będzie publikowany. Pola wymagane *